Sposoby na psa, który domaga się uwagi! 

Kula węchowa dla psa handemade NobleDOG

Masz dużo pracy, a Twój piesek cały czas Cię zaczepia? Raz z jednej strony, raz z drugiej, trąca łapką lub błagalnie piszczy? Oj niestety jest to zmora wielu opiekunów czworonożnych pupili. Żadne pocieszenie, co? Wiemy. Ale mamy dla Ciebie radę od psiej behawiorystki, w jaki sposób zorganizować zwierzakowi zajęcie na co najmniej 30 minut. 

Przeszkadzający piesek – jak temu zaradzić?

Przez okres pandemii psiaki przyzwyczaiły się, że ich ”człowieki” są cały czas w domu. Mają czas na wspólną zabawę i przytulasy. No bo przecież wiemy, że pierwsze miesiące były ciężkie i zdarzały się przymusowe urlopy. Sporo osób przeszła na tryb pracy zdalnej i tak zostało do dziś. No i jak teraz powiedzieć pieskowi, że owszem jestem w domu, ale jednak w pracy? Nasz pupil widzi nas, więc jesteśmy dla niego. Chce przytulasa, to zaczepia i tyle. Dla zwierzaków jest to proste. 

I tutaj przychodzi z radą nasza behawiorystka – Lorena.

Mata i kula węchowa dla psa

Gdy chcesz dokończyć swoją pracę, ale psiak cały czas Cię zaczepia, wykorzystaj matę lub kulę węchową. Schowaj jego ulubione smaczki między materiał, a zwierzak będzie ich szukał przez co najmniej 30 minut. Ty spokojnie dokończysz pracę, a pupil będzie zadowolony.

Tutaj możesz posłuchać całej wypowiedzi behawiorystki Loreny. 

4 powody, dla których warto używać maty lub kuli węchowej

Znalezienie zajęcia dla psa to jedno. Jednak zabawy węchowe mogą dać wiele dobrego. 

  1. Nauczą Twojego psiaka skupienia.

Szukanie smaczków wymaga od zwierzaka maksymalnego skupienia i ogromnej koncentracji. 

  1. Pomogą mu zwiększyć swoją pewność siebie.

Tchórzliwy, lękliwy piesek? Daj mu matę lub kulę węchową. Odnajdując smaczki jeden po drugim, psiak czuje się coraz bardziej pewny siebie. Odwaga pomaga mu cieszyć się codziennymi spacerami, nie ucieka i nie chowa się za swoim opiekunem.  

  1. Skutecznie go zmęczą.

Zbyt ruchliwe psiaki mają okazję na pozbycie się nadmiaru energii. 

  1. Pomogą rozwiązać problemy zdrowotne.

I ostatnie, ale niezwykle ważne. Zabawy węchowe pomagają zwalczać nadpobudliwość (co wiąże się z punktem trzecim), sfrustrowanie, ale również szereg innych problemów behawioralnych. 

15 minut węszenia dziennie zapewnia psu satysfakcję porównywalną do godzinnego spaceru! 

Chcesz pomóc swojemu psiakowi rozładować energię i zadbać o jego naturalny instynkt? Sprawdź nasze produkty.