Jak dobrać odpowiednią miskę dla psa? Zadbaj o stawy swojego czworonoga

pies oblizuje miskę

Psiak w domu to duża odpowiedzialność. Zwierzęta muszą być odpowiednio żywione, należy dbać o ich aktywność fizyczną oraz regularnie wyczesywać sierść. Jednak nie każdy właściciel wie, że na prawidłowe funkcjonowanie organizmu ma wpływ nie tylko prawidłowo dobrana karma, ale również jej odpowiednie podanie, a raczej miska, do której zostanie nałożona. Zadbaj o stawy swojego czworonoga i sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze miski. 

Materiał miski dla psa

Zazwyczaj pierwszą rzeczą, nad jaką się zastanawiamy przy kupnie miski dla psa, jest materiał wykonania. Najpopularniejsze są miski metalowe.  Charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz są higieniczne. Jednak podczas jedzenia mogą się przesuwać. Rozwiązaniem problemu jest wybór stojaka na miski.

Plastikowe miski są lekkie, co sprawdzi się u osób często podróżujących. Jednak są zdecydowanie mniej trwałe. Po jakimś czasie może osadzać się na nich kamień, a na kolorowych obrzeżach pojawią się nieestetyczne zarysowania.

W sklepach można znaleźć również pojemniki wykonane z ceramiki. Ich główną zaletą jest stabilność. W tym przypadku trzeba bardzo uważać, ponieważ taka miska może się stłuc i skaleczyć naszego psa.

Miski na stojaku

Miski dla psa na stojaku zyskały sporą popularność. Ich pozytywny wpływ na stawy czworonogów to tylko jedna z zalet takiego rozwiązania. Bufety z miskami dużo łatowej utrzymać w czystości. Podczas spożywania posiłku przez pupila karma w znacznie mniejszej ilości ląduje na podłodze. Miska na podwyższeniu będzie dobrym pomysłem dla zwierzaków, które jedzą zbyt łapczywie.

Bufety z miskami – odpowiednie dla starszych psów

Bufet dla psa musi mieć odpowiednią wysokość, aby prawidłowo spełniał swoje zadanie. Szczególnie schorowane i starsze psy powinny mieć pojemniki z jedzeniem nieco wyżej. Położenie miski na podłodze będzie obciążało ich stawy podczas konieczności schylania się. Dlatego w takim przypadku lepiej wybrać miski dla dużego psa na stojaku.

Elegancki wygląd stojaków na miski

Wysokość oraz wielkość bufetu dla psa powinna być dostosowana do rasy. Jednak jest również element dla właścicieli. Zwierzęta nie zwracają uwagi na wykończenie oraz dodatki w swoich zabawkach i akcesoriach. Właśnie dlatego możesz wybrać miski na stojaku dopasowanym do wnętrza Twojego domu. Te wykonane z drewna cieszą się dużą popularnością. Wyglądają elegancko, stylowo i jednocześnie są solidne.

Podsumowanie

Decydując się na zakup nowego pojemnika dla swojego pupila, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na materiał wykonania. Lepiej sięgnąć po te wykonane z metalu, ponieważ są jednocześnie higieniczne i wytrzymałe. Kolejnym elementem jest jej ustawienie. Polecamy kupić stojak na miski dla psa, aby uniknąć problemów ze stawami. Pupil będzie mógł wygodnie jeść, a Ty nie będziesz martwić się o jego zdrowie.